Szukaj noclegu

 

20 luty 2016 r.

Po raz trzynasty Mrągowo stanie się taneczną stolicą Warmii i Mazur. Wszystko za sprawą odbywających się Mistrzostw Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior”. Tegoroczna edycja odbędzie się 20 lutego 2016 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, na Mazurach.

Mrągowo w przedostatni weekend lutego pokaże swoją taneczną klasę. Na scenie mrągowskiego CKiT pojawią się grupy z całego kraju i nie tylko, aby walczyć o miano najlepszego z najlepszych w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponad gimnazjalne. Jury w 4 osobowym składzie będzie brać pod uwagę: dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę i stopień trudności wykonywanych elementów, dobór kostiumów i rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny.


Ubiegłoroczna rywalizacja przyciągnęła do sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki 25 grup tanecznych z Mrągowa, Wilkas, Piecek, Przasnysza, Kętrzyna, Rynu i Kaliningradu. 

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Mrągowo.
Organizatorem tego muzycznego show jest Mrągowski Młodzieżowy Dom Kultury.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20 luty 2016 r.


Szlakiem Pięciu Jezior

Autor: Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej

20 lutego odbędzie się Marsz Szlakiem Pięciu Jezior, organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki.

W sobotę 20 lutego o godz.10:30 przy Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie będą na Państwa czekać organizatorzy Marszu Szlakiem Pięciu Jezior. 

Przewidywana godzina zakończenia: 15.30 

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny.

Trasa: Mrągowo – Polska Wieś – Staw Rybny – jez. Piecuch – jez. Średnie – jez. Głębokie – jez. Kociołek – Marcinkowo (Ogrody Pokazowe & Motylarnia, Izba Regionalna) – Mrągowo
Długość: 12 km

Zapraszamy na Mazury.

Mazury