Szukaj noclegu

Od 22 marca: cotygodniowe spotkania z polską animacją.

Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą odbywających się przez cały rok projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

Jak co roku na widzów O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji? z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

Jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe.

29 marca 2016 r., godz. 17.00 KATEGORIA SZKOLNA (90')

ALICJA (2015, 3’09”), Joanna Kańka (ANIMA-ART Policealne Studium Plastyczne w Krakowie)

BESTIA (2016, 03’30”), Agnieszka Konarska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

CIPKA (2015, 8’22”), Renata Gąsiorowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

CZARNA WOŁGA (2015, 3’58”), Marta Wiktorowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

FILM CAMROWY WIELOWARSTWOWY (2015, 3’15”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

FURIA (2015, 3’30”), Paulina Wyrt (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

GLI.TCH (2014, 3’34”), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)

ŁAŃCUSZKI (2015, 8’10”), Alicja Błaszczyńska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

NIEBO NADE MNĄ (2015, 2’50”), Agnieszka Waszczeniuk (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

OPOWIEŚĆ O LESIE (2014, 4’46”), Katarzyna Melnyk (PWSFTviT ŁÓDŹ)

OSTATNIA WIOSKA NATURYSTÓW (2015, 3’09”), Wacław Marat (ASP WARSZAWA)

PŁOTY (2015, 7’), Natalia Krawczuk (PWSFTviT ŁÓDŹ)

SPACER (2015, 3’37”), Marcin Surma (PWSFTviT ŁÓDŹ)

SUSZA (2014, 6’25”), Sara Divjak (ASP KRAKÓW)

TUBE STORY (2015, 2’31”), Dorota Omiotek (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

UDOMOWIENIE (2015, 6’), Sylwia Gaweł (ASP KRAKÓW)

WIÓRY (2015, 6’28”), Agata Mianowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

ZACZYN (2015, 4’55”), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)

ZAWIESZONY (2015, 4’16”), Aleksandra Hildebrandt (Akademia Animacji 3D i Efektów Specjalnych DRIMAGINE w Warszawie)

 

5 kwietnia 2016 r., godz. 17.00 KATEGORIA OFF & GO! (82')

A DAVID MACKO (2015, 2’42”), Macko Sławuski

DRUMLA (2015, 12’29”), Tomasz Pawlak

FOREST MONSTER (2015, 5’04”), Martyna Koleniec

GOŁĘBIE (2016, 2’50”), Joanna Jóźwicka

GROTA (2015, 9’00”), Dawid Żurawski

HAIKU (2016, 3’42”), Mariusz Wirski, Piotr Zarzycki

KOLEKCJONER (2015, 07’09”), Kamila i Mirek Sosnowscy

KOSMOS (2014, 9’43”), Karolina Głusiec

LABORATORIUM (2015, 8’00”), Natalia Nguyen

MÓJ TATA W MUZEUM (2015, 2’20”), Anna Mrożek

POLE (2015, 7’43”), Sebastian Milewski

PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)

UTOPIA (2015, 3’59”), Daniel Zagórski

 

12 kwietnia 2016 r. godz. 17.00 KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP (90')

ARTIFICIAL INTELLIGENCE (2015, 4’48”) Alicja Błaszczyńska | Kromproom

CUKIERKI (2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM

DAYDREAMER (2015, 03’10”), Tomek Ducki | Bipolar Sunshine

DEAR SADNESS (2015, 04’40”), Sylwia Kubus | Maja Koman

DO GÓRY I NA DÓŁ (2015, 3’50”), Wiktor Podgórski | Lomi Lomi

ETUDEPEN (2015, 4’06”), Tessa Moult-Milewska | Black Finit

HERBU WARKOCZYK (2015, 4’00”), Karolina Jacewicz | Zabrocki feat. Olga Zabrocka

ILE JESZCZE W TOBIE JEST SIŁ? (2015, 5’07”), Bogna Warszawa | Junior Stress

JAKBYŚ WYŁ (2015, 4’44”), Anna Pytlik | Bukowicz

JA JESTEM ZŁODZIEJ (2015, 5’22”), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt

LE SZAMPAN (2015, 3’35”), Mai Tran | ROBODROM

LEAKY HANDS (2015, 04’05”), Jakub Romanowicz | EGGA

MASY (2015, 4’02”), Łukasz Rusinek | ALLES

PANCERZ (2015, 4’30”), Tomasz Boniewski | Kabanos

RZEŹBA DNIA (2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk

SEDNO SPRAWY (2015, 3’37”), Łukasz Rusinek | R.U.T.A.

SIEDEM (2015, 06’23”), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki

SPOOK (2015, 4’30”), Karolina Głusiec | JAAA!

STWORY, ZMORY, POTWORY (2015, 3’14”), Irmina Tota | Glass Ballerina

THE ANIMALS (2015, 03’22”), Tomek Ducki | Emily King

VEINS (2016, 5’06”), Łukasz Rusinek | DECAPITATED

 

19 kwietnia 2016 r., godz. 17.00 KATEGORIA: FORMANIMY i KATEGORIA: ANIMOWANE FRASZKI (65')

BEREK (2015, 2’40”), Piotr Czyż

CHÓR (2014, 2’10”), Marcin Surma (PWSFTviT ŁÓDŹ)

DYFUZJA (2015, 2’43”), Anna Pytlik, Kamil Kucharski

KINKI (2015, 10’12”), Izumi Yoshida (FUMI Studio)

KOSMOS (2015, 2’07”), Katarzyna Królak | Ondrej Smeykal

MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY (2015, 4’25”), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)

NIE TRAĆ GŁOWY (2015, 4’), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)

SONATE (2016, 1’32”), Alicja Pruchniewicz

STO[NE]S (2015, 2’20”), Marcin Giżycki

THRILLER MIEJSKI (2015, 02’09”), Aleksandra Dyktyńska (ASP ŁÓDŹ)

WNĘTRZE (2014/2015, 4’08”), Sylwia Owczarczyk (ASP ŁÓDŹ)

ZAPIS Z WCZORAJ (2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW)

ABSTRACT 2 (2015, 0’50”), Mikołaj Krupa (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

ELEMENTORUM (2015, 02’02”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

FLY AS A BIRD (2014, 1’12”), Wiktor Podgórski

HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik

I AM (2014, 00’05”), Magdalena Pilecka

KATHARSIS (2015, 2’), Rozalia Ogonowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

LAS (2015, 1’06”), Marta Kazimierczak

MINDLESS (2015, 1’37”), Miłosz Cieślikowski-Ryczko (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

NIA (2015, 00’16”), Martyna Szczepanowska

OBRAZEK (2015, 1’45”), Ala nunu Leszyńska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

SHADE (2015, 1’37”), Michał Wójcicki (Wydział Sztuki UTH w Radomiu)

SZTUKA LATANIA (2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

ZABAWA (2015, 2’04”), Wiktor Pietrzak (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)

ŻYCIE (2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)

mrągowo imprezy, wydarzenia, atrakcje