Szukaj noclegu

17 marca - Literackie i filmowe Mazury, cz. 2.

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają 17 marca (czwartek) o godzinie 17:00 na wspólne obejrzenie filmu „Oczy mojego ojca” i rozmowę o nim w ramach „Literackich i filmowych Mazur”.

„Oczy mojego ojca” to debiut fabularny Bartosza Blaschke zrealizowany w Studiu Munka – Stowarzyszeniu Filmowców Polskich w programie Polskie Debiuty 2015 – „Trzydzieści minut”. Reżyser jest absolwentem Wydziały Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wajda School.

Akcja filmu rozgrywa się na podgołdapskiej wsi. Wśród aktorów: Jadwiga Jankowska-Cieślak i Katarzyna Herman. Czas trwania 27 minut.

olecko imprezy
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19 marca - III Olecki Jarmark Wielkanocny

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Olecku „Mazury Garbate” zaprasza do wzięcia udziału w III Oleckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 19 marca 2016 r. (sobota), w godz. 11.00-14.00 na rynku Placu Wolności w Olecku.

Program Jarmarku:

11:00 – Otwarcie Jarmarku

11:00-14:00 – sprzedaż rękodzieła, ozdób świątecznych, palm wielkanocnych, potraw i wyrobów regionalnych, loteria świąteczna, „Wiejska zagroda”

11:15 – występy artystyczne grup z oleckich przedszkoli (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi, Kubuś i Przyjaciele)

11:45 – występy taneczne grupy „Na MaXa” (Kowale Oleckie)

12:00-14:00 – konkurs plastyczny dla dzieci na najładniejszą palmę wielkanocną (hol kina)

12:00 – występy zespołów: Świętowiacy, Sedranianki, Oleckie Echo

14:00 – wyniki loterii oraz konkursu plastycznego

Wszystkich zainteresowanych wystawieniem swoich wyrobów prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub mailowe:

e-mail: biuro@lot.olecko.pl

tel. biura LOT Ziemi Oleckiej – 514522014

tel. Wioletta Żukowska – 605107755

olecko imprezy
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

19 marca 2016 r. o godz. 16:00
zapraszamy do Hali „Lega” na Kabaret Skeczów Męczących.

Wstęp: 50 i 60 zł. Bilety do nabycia w kasie ROK „MG” od dnia 29.02.2016 r.

Po niezwykle udanym roku 2015 Kabaret Skeczów Męczących wraca "Pod prądem". Wraca ze zdwojoną kabaretową mocą. W najnowszym spektaklu nie zabraknie niczego, z czego zna i ceni ich każdy kabaretowy widz w kraju. Będą megawaty energii płynącej ze sceny, będą uwielbiane przez publiczność, nietuzinkowe postacie, grane przez Jarosława Sadzę, a przede wszystkim nowe, nie emitowane w TV skecze. To największa dotychczasowa produkcja kabaretu. Pod prądem ma być też trochę pod prąd, nie zabraknie więc odważnych treści i elektryzujących tekstów, które zbudują potrzebne napięcie. Podłącz się do nas i daj się zabrać w kabaretową podróż po polskich absurdach, które KSM tak wyraziście ukazuje w swojej twórczości.

Kiedy myślisz, że już nic cię nie zaskoczy, my włączamy drugą taryfę i ile elektrownia dała. A na bis, Herbatka z prądem, kabaretowy przebój 2015 roku - "Chrzciny" w wersji jakiej jeszcze nie widziałeś.

Mówią o nas

"Ale faza" - Wiesław Adamczyk

"Ja nie jestem politykiem, ja jestem elektrykiem" - Lech Wałęsa

"Ile to ma mocy !?" - Aleksander Kwaśniewski

"Nie wiem... Nie wiem... Nie pomogę" - Adam ze skeczu Chrzciny

olecko imprezy